КОЛИКО ЈЕЗИКА ЗНАШ, ТОЛИКО ЉУДИ ВРЕДИШ – ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 2018.

И ове године  обележили смо Европски дан језика у нашој школи. Одлучили смо да мало више упознамо земље чије језике учимо у школи. Ученици су имали задатак да донесу фотографије знаменитости ових земаља као и њихове краће описе, а затим су заједно са наставницима направили пано. Поред фотографија, на паноу су се нашли и стихови руских и енглеских песника као и део посвећен нашем матерњем језику.

У другој радионици ученици су имали  задатак да препознају на којим језицима је написана реченица „Волим те“. Напоменули смо да има и сличности код језика исте групе. О томе су нам више рекли ученици седмог и осмог разреда.

У паузи између радионица  ученици су гледали  најаву за филм „Пепељуга“ на различитим  језицима.